Úvodní stránka » Motorické hry na zručnost » Hra Skákající myšky

Hra Skákající myšky

O hřeKde koupíte hru Skákající myšky

Jedná se o jednu z variant u nás oblíbené hry Kloboučku hop. Tato varianta se však nehraje s kloboučky, ale s figurkami myšek.
Hra je pro 2 - 4 hráče od 3 let, výrobce Legler.

Pravidla hry

Obsah

Hrací deska, 4 odrazové můstky, 12 myšek ve 4 barvách. Hrajte na zemi nebo hrací desku umístěte doprostřed stolu. Odrazové můstky umístěte 10 – 15 cm před hrací desku.

Průběh hryHra Skákající myšky

Hru začíná nejmladší hráč. Hráč posadí svou myšku na odrazový můstek a katapultuje myšku tak, aby myška dopadla do díry v hrací desce.  Pokud  myška dopadne do díry se stejnou barvou jako je odrazový můstek, hráč získává 20 bodů. Jestliže myška dopadne do díry jiné barvy, hráč obdrží pouze 5 bodů. Myšky, které dopadnou mimo hrací desku, mohou být znovu katapultovány. Hráči se střídají v protisměru hodinových ručiček. Poté, co jsou vystřeleny všechny myšky, jsou sečteny všechny body hráčů. Zpravidla se hraje 5  - 10 kol, vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

Další varianty hry

Hra Skákající žáby

Hra pro 2- 4 hráče od 3 let.

Obsah

hrací deska se studnou, 4 odrazové můstky, 12 žab. Hrejte na zemi nebo hrací desku umístěte doprostřed stolu. Odrazové můstky umístěte 10 – 15 cm před studnu

Hra Skákající žábyPrůběh hry

Hru začíná nejmladší hráč. Hráč posadí svou žábu na odrazový můstek a katapultuje žábu tak, aby žába dopadla do díry v hrací desce.  Pokud  žába dopadne do díry se stejnou barvou jako je odrazový můstek, hráč získává 20 bodů. Jestliže žába dopadne do díry jiné barvy, hráč obdrží pouze 5 bodů. Žáby, které dopadnou mimo hrací desku, mohou být znovu katapultovány. Hráč hraje tak dlouho, dokud nejsou všechny žáby umístěny ve studni.
Poté  jsou sečteny všechny body hráče a žáby jsou odstraněny z desky a začíná hrát druhý hráč.
Zpravidla se hraje 5 – 10 kol, vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.