Hra Motorický zámek

 Hra je určena pro 1 – 4 hráče a je vhodná pro děti od 3 let.

O hřeKde koupíte hru Motocický zámek

Hra motorický zámek vyžaduje trpělivost a trénuje jemnou motoriku ruk (proto je velmi vhodná i pro rehabilitaci a trénink dovedností po zranění). Hra vyžaduje i dobrou paměť.

Pravidla hry

Cílem hry je vložit celý klíč do děr ve 3 panelech, jenž představují zámek, který je potřeba odemčít.

Různé kombinace zámků můžete vytvořit otáčením panelů o 90° ale také změnou pořadí panelů. Panely uvolníte vytažením zajišťovacích kolíčků. Ale jen některé kombinace jsou funkční. A úkolem je zjistit, které to jsou!Hra Motorický zámek

Pokud hraje více hráčů, soupeř mění kombinace, které mají být vyřešeny, ostatní hráči se snaží kombinaci vyřešit.  Vítězem je ten, kdo vypracuje nejvíce funkčních kombinací zámků.

Počáteční kombinace je následující: Čísla 1-2-3 na panelech jsou umístěny tak, aby se objevily v levém dolním rohu každého panelu ve vzestupném pořadí.

 Varianty hry

Hru s více hráči můžete zdramatizovat tak, že otevření zámku musí být dokončeno do určité stanovené doby. Pro tento účel použijte stopky, např. pro stanovení termínu 1-2 minuty.

Pokud hráč jetě před vypršením lhůty prohlásí, že zámek nelze otevřít, sám sebe zachrání a neztratí bod, pokud je tvrzení pravdivé. Jestliže, ale zámek lze otevřít, ztrácí bod, stejně jako v případě, kdy hráč netihne otevřít zámek ve vyhrazeném čase.

Plusové body se udělují pouze, když lze kombinaci zprovoznit a otevřít zámek.