Hra s pavouky

O hřeKde koupíte hru s pavouky

Hra je pro 2 – 6 hráčů.

Pravidla

2000a.png (e-shop)

Co ke hře potřebujeme

6 broučků různých barev a různým počtem teček, 2 kostky s číslama, 2 barevné kostky, bodovací kolíčky, miska na chytání pavouků

Každý hráč dostane jednoho broučka na provázku a rozdejte mezi hráče všechny kolíčky (tak, aby všichni měli stejný počet).

Postup hry

Na začátku vyberte házením kostky jednoho hráče, který bude pavouk. Ostatní hráče položí své pavouky na stůl těsně vedle sebe a drží pavouky jen za kuličku na konci provázku. Hráč, který byl vylosován jao pavouk vezme 1 barevnou a 1 kostku s číslami vloží do misky, zamíchá a pak misku otočí na stůl, tak aby kostky byly zakryty. Pak se pokusí miskou chytnout co nejvíce pavouků. Všichni hráči musí zareagovat tak, aby je pavouk nechytil a s broučkem ucuknout: kromě hráčů, jejichž barva broučků nebo počet teček odpovídají hozeným kostkám.

Hráči, kterým se nepodařilo včas utéct a byli pavoukem lapeni (a barva broučků a počet teček neodpovídají hozeným kostkám), dají po 1 kolíčku hráči, který byl pavoukem. Pokud hráč ucukne broučkem, který odpovídá hozené kostce, dá pavoukovi 1 kolíček jako pokutu také.V dalším kole se pavoukem stane hráč, který sedí ve směru hodinových ručiček vedle hráče, který pavouka představoval v předchozím kole.

Konec hry

Jsou možné dvě varianty:

  1. Hra končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů nemá žádné kolíčky.Vyhrává pak ten hráč, který má nejvíce kolíčků

  2. Pokud hráč již nemá kolíčky, vypadává ze hry. Vyhrává pak hráč, který má všechny kolíčky.

Možné varianty hry

  1. Místo barevné kostky použít číselnou: v tom případě budou hozeny dvě čísla. Tato varianta je vhodná pro větší děti.

  2. Pro menší děti j vhodnější varianta, kdy se použijí pouze barevné kostky. Ostatní pravidla zůstávají stejná.